Reference

Rehabilitace a cvičení s pohybovým omezením

Rehabilitační cvičení

Maruška Tlapáková

Obehla sem x doktoru a rehabek,ale nikdo mi nepomohl. Tak sem si nasla Davida, ten po vsech těch doktorech vůbec jako první rekl, at mazu na rezonanci,ze by to mohla byt plotynka. A byla. A tak semnou podle toho pracoval. Rok a pul, dvakrat tydne s nim, denne sama, nenavidela sem to a furt nenavidim btw 😅 A hele….beham. 

Potom,co mi doktori a fyzio rekli, ze uz nebudu. Jsem nesmírně VDĚČNÁ, ze sem se mu dostala pod ruce. Ani se neodvazuji myslet na to,kde bych bez nej byla. DAVID KVIETOK je clovek, ktery se nad Vaším problemem opravdu zamysli a hleda pro Vas pomoc. Jestli mate kdokoli cokoli (jasny,furt to neni dr, ani kouzelnil,ale…), tak napise me,nebo rovnou jemu. Takhle, jako on mi v ramci nejen zad nikdo z fyzio nikdy nepomohl a ze uz sem toho resila hodne 🙂

Rehebilitační cvičení

Zdeňka Černá a Jan Černý

Od mládí jsme milovala pohyb a cvičení vůbec, provozovala jsem volejbal, plavání, stolní tenis a samozřejmě běhala, lyžovala a jezdila na kole. Nicméně jsem ročník 1945 a po válce to občas nebylo se sportováním až tak jednoduché. Běhání, lyže a kolo jsem provozovala s prodlevami celý svůj život, zdravotní problémy mě naštěstí míjely.

V roce 2016 podstoupil manžel i syn (!) současně operaci totální endoprotézy a následně museli rehabilitovat. Syn si před operací občas chodíval do Fitness Victory zacvičit, ale bez trenéra. Po operaci se situace brutálně změnila a po konzultaci ve Victory byl jemu i manželovi doporučen David, který díky teoretickým znalostem těla a jeho funkcí dokáže prý nejlépe s rehabilitacemi pomoci. Začali s rehabilitací a byli nadšeni!

V té době jsem začala mít pohybové zdravotní potíže poprvé v životě i já. Po úrazu krční páteře v 80.letech, jsem začala mít problém s otáčením hlavy a krční páteř silně bolela. A to byl impuls i pro mne. V lednu 2017 jsem přišla za Davidem s prosbou, zda by mi s krkem nepomohl. Řekl, že ano, ale potřebuje napřed vidět rentgenový snímek (totéž vyžadoval na počátku rehabilitací i od manžela i syna). Stalo se a po létech jsem začala pravidelně 2x týdně cvičit. Začali jsme pozvolna, celý rok pouze v tělocvičně, různé svaly, protahování vaziva a vždy cvičení na „core“. Na konci každé lekce mi dodnes David dělá krátkou masáž krční páteře, takže již po 2 měsících od počátku cvičení bolesti krku ustaly a pohyblivost se zlepšila. V březnu, po necelých 3 měsících cvičení, jsem se na lyžích cítila mnohem lépe než jiné roky.

Na cvičení s Davidem se vždy těším, vidím na sobě pozitivní změny ve smyslu zpevnění a fyzické výdrže těla, navíc se mi pomalu vrací optimismus, který mi býval vlastní a který se léty vytrácel. Letos bych s Davidem chtěla pořešit své stravování, ráda bych ještě shodila nějaká kila. David je velmi empatický, což je pro mne důležité, někdy se v mém věku cítím lépe, někdy hůře a on tomu vždy přizpůsobí cviky. Díky tomu, že s ním cvičí i manžel i syn, snacha cvičí tamtéž, ale s jiným trenérem, tak zná vlastně téměř celou rodinu. Úžasné je, jak v sobě ideálně spojuje funkci osobního trenéra i pečlivého a citlivého fyzioterapeuta. Lidské tělo zná skutečně excelentně.

Rehebilitace

František M.

S Davidem jsem se poznal v červenci 2014, kdy moje váha začala ukazovat trojciferné číslo, a mě začalo být jasné, že s tím musím nutně něco dělat. Nadváha nesvědčí nikomu, ale pro mě je vyloženě destruktivní. Po narození mi byla diagnostikována dysplazie kyčelního kloubu a celoživotní léčba dospěla ke kompletní výměně kyčelního kloubu včetně kloubní jamky a částečné modelace pánve.

Nadváha je nepřiměřená zátěž, která stav jenom zhoršuje. Davida jsem si vybral hlavně proto, že jsem na jeho webových stránkách zjistil, že se věnuje i rehabilitaci a rekonvalescenci. Myslel jsem si, že s ním zkonzultuji svůj stav a případně se rozhodnu, co budu dělat dál. Neočekával jsem nic zásadního, počítal jsem s doporučením změny stravy, a doufal jsem, že by mi mohl poradit nějakou fyzickou aktivitu, kterou bych zvládal a mohl doplnit „dietu“ tak, aby redukce hmotnosti byla co nejefektivnější. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy žádný sport, cvičení, posilování nedělal, bylo mi jasné, že bez pomoci odborníka nebudu schopen v podstatě žádný pohyb dělat správně.

David mi hned na začátku nabídl, že mi sestaví jídelníček a tréninkový plán, který se bude skládat ze strečinku, rehabilitace a posilování. Přiznám se, že jsem si neuměl představit větší absurditu než sebe v posilovně, ale David ve mně už od začátku vzbuzoval důvěru a pocit, že ví, co se mnou. Začali jsme spolu cvičit pravidelně dvakrát týdně, téměř okamžitě jsem se začal stravovat podle jeho jídelníčku, a co je možná nejdůležitější – začali jsme se navzájem poznávat a sehrávat. Během cca 10 měsíců jsem shodil 28 kg, v podstatě jsem se dostal na optimální váhu. „Davidův jídelníček“ není žádná drastická dieta, ale běžný režim stravování a není problém ho přijmout a dodržovat. Tělo samo pozná, že vlastně takhle je to správně a dá to najevo.

Redukce váhy paradoxně není to nejdůležitější, za co Davidovi vděčím. Je to převážně to, co mi při každém tréninku dává a co mě učí. Strečink je relax, posilování mě příjemně unaví a při rehabilitaci mě učí základní pohyby, jako např. držení těla, rovnováhu, chůzi, ale i dýchání. Pohyby, které člověk většinou dělá automaticky, já mám prostě jinak a téměř vše je pro mě nové. Nechápu, kde bere nápady, jak na mě, a nechápu, kde bere sílu se mi tak věnovat, protože nevěřím, že toto je nějaký běžný standard. Individuálním přístupem si dokázal získat mojí důvěru, a já už dnes nemám problém s ním řešit své slabosti a nedostatky. Postupně se mu daří odbourávat zažité bloky a stereotypy nejen fyzické, ale i psychické. I když nejsem „kůň, který bude Davidovi vyhrávat medaile“, tak spolu vyhráváme v podstatě při každém tréninku, neboť každý trénink mě ubezpečuje v tom, že jdu konečně správnou cestou.

S Davidem počítám i do budoucna. Mám před sebou hodně práce, ale i náročnější překážky, které budu muset překonávat. Na Davida je spolehnutí a kromě odborné podpory mi dodává i klid, jistotu, a sebevědomí, proto budu jedině rád, když mi bude pomáhat dál.

Petr Zeman

V létě roku 2007 jsem si při fotbalovém utkání pohmoždil záda (cítil jsem skřípnutí a pronikavá bolest mi začala vystřelovat z beder). Týden jsem se nemohl vůbec pohnout, až po 5ti měsících neustálých bolestí mi doktor řekl, abych vyhledal odborníka a zpevnil zádové svalstvo. Moje sestra tou dobou navštěvovala osobního trenéra na Vinohradech, dala mi doporučení a dohodla první hodinu. Na vstupní diagnostice mi David doporučil komplexní prohlídku u fyzioterapeutky Kateřiny.

Po absolvování prohlídky mi David sestavil tréninkový plán, který jsme procvičovali dvakrát týdně. Během 3 měsíců bylo cítit výrazné zlepšení a podle toho se upravoval tréninkový plán. Dnes již naplno sportuji a stále chodím 3 krát týdne do fitness a snažím se nabrat pár kilo svalové hmoty.

Jan Brunclík

Dne 10. března 2009 po pádu na lyžích v Alpách (mimo sjezdovku) jsem si svou vinou přivodil nepříjemné zranění. A to vymknutou kyčel, natržený stehenní sval a přetržený přední křížový vaz v koleni.

Po podstoupení operace a základní rehabilitace jsem nastoupil v srpnu 2009 opět do pracovního procesu. Krom nového kolene jsem si z nemocnice odnášel i trombózu (pooperační sraženina krve kdesi v těle). V září 2009 při prvním kontaktu s Davidem jsem tedy bral Warfarin (lék na ředění krve), měl dost ochablou levou nohu a zejména čtyřhlavý sval stehenní byl sotva znatelný.

Tehdy jsem ještě nebyl s to cvičit ve fitku a David mě odeslal k fyzioterapeutce K. Húskové na diagnostiku a prvotní rozcvičení. Po čtyřech návštěvách jsem si odnášel výstupní zprávu, že mohu začít cvičit ve fitku a kterým partiím a sportům se mohu postupem času začít věnovat.

Na základě zprávy mi David sestavil tréninkový plán, jenž vycházel z mých časových možností. Což bylo 2 x týdně cvičení pod jeho dohledem ve fitku a o víkendu jsem mohl lehce zkoušet sám sportovat. Opatrné postupné cvičení mi moc pomáhalo a tak jsem pomalu mohl plavat, jezdit na kole, začít běhat, jezdit na běžkách, sjezdovkách a v lednu 2010 jsem už zkoušel i v Austrálii surfovat. Po návratu jsem v cvičení pokračoval a v dubnu 2010 jsem byl hrát prvně i fotbal. Nyní je červen 2010. Od Davida kvůli pracovním povinnostem odcházím, ale mám sestaven tréninkový plán a v cvičení musím dále pokračovat.

Pevně věřím,že se naše cesty časem zase sejdou.

Chtěl bych Davidovi poděkovat, že mi pomohl zase vrátit vítr do plachet. Bylo to cvičení jak čert!

Sportovní příprava a Fyzické testy

Sabina S.

S Davidem jsem začala spolupracovat kvůli přípravě na fyzické testy k bezpečnostnímu sboru. Zde je potřeba zvládat vzpor ležmo (kliky), který jsem nebyla schopna zvládnout ani jedno opakování. Po absolvování úvodního pohovoru mi David sestavil tréninkový plán, který jsme procvičovali dvakrát týdně.

V prvním měsíci spočíval trénink v posilovaní zádového svalstva a středu těla. Postupně jsme začali zapojovat posilovací cviky na horní polovinu těla a časem se moje fyzička začala, díky tréninku s Davidem, zvyšovat a nyní jsem na celých 34 opakováních u vzporu ležmo za 5 měsíců pravidelného tréninku. Navíc jsem díky usilovnému tréninku zhubla 8 kilogramů a cítím se se sebou mnohem spokojenější a sebevědomější. S Davidem jsem spokojena a mohu ho vřele doporučit. Vždy se mi snažil vyjít vstříc a sestavit trénink dle mých požadavků a zdravotního stavu.

Petr Vančura

Davida jsem původně vyhledal kvůli protichůdnému požadavku, který má asi většina začínajících návštěvníku fitness center a sice kombinace hubnutí anabírání svalové hmoty. Od úvodního pohovoru jsme se zaměřili na práci v posilovně a změny mimo ni, které jsou stejně důležité jako samotné cvičení.

David mi upravil jídelníček tak, aby mi pomáhal hubnout, ale zároveň se tolik neměnil od původního a já mohl nadále jíst to, na co mám chuť. Postupem času jsem začal chodit do posilovny kvůli tomu, že mě cvičení bavilo a ne kvůli pár dekům nahoru nebo dolů. Možná i tahle změna pomohla hubnutí a dnes jsem se sebou spokojenější. Když jsem po čase chtěl po Davidovi poradit s cviky pro fotbalové brankáře, rozšířil počet tréninků na tři týdně a jeden z nich vyčlenil přímo pro kondiční přípravu. Nečekal jsem, že někdo bez průpravy fotbalového trenéra může takové tréninky připravit, ale David se té výzvy ujal více než dobře. V tělocvičně se sice „potí krev“, ale stojí to za to. Navíc se do tréninku operativně vkládá cvičení na svalové partie, vekterých mám aktuálně problémy a stačí se s Davidelm dohodnout, navrhnout co by se dalo přidat a trénink se upraví. Výsledky tréninků se začali velmi rychle projevovat a moje výkonnost šla nahorů. I díky tomu, jsme se spoluhráči postoupili o soutěž výš a i nyní hrajeme na špiči naší soutěže.

Tvarování postavy - redukce hmotnosti

Tvarování postavy - proměna

Dezsko Szucs

Děkuji Ti Davide, jsi skvělý trenér. Dokázal si u mne najít cestu, jak proměnit moje tělo. Začátkem března jsme si řekli, že půjdeme do soutěže Proměna pořádané ve Fitness Victory a při mých 89kg si nastavil cíl 75kg, se zachováním co nejvíce svalů. Teď je konec května a je to tam!

Úžasný pocit… 🙂
Soutěž proměna je především soutěží pro mne sám se sebou. Máš můj obdiv ke Tvé trenérské
činnosti, máš neskutečně dokonalý odhad s naplánováním sestav tréninků a jídelníčku,
nastavené individuálně na míru. Díky moc! Také poděkování patří Fitness Victory se skvělými
lidmi a příjemným prostředí, kteří především motivují, pořádají soutěž proměna a mnoho dalších
aktivit pro širokou veřejnost ve světě sportu a zdravého životního stylu.
Tréninky byly tvrdé, vyčerpávající, ale odměna, jak se moje tělo odměňuje je úžasný pocit.
Protože tato cesta není jen o trénincích, ale také o jídle, a čím více tréninku, tak o to více
jídla…Takže pokud kdokoli má obavy z drastických diet, naopak připravte se na hodně času
tráveného ve společnosti mnoha jídel… Ze začátku bylo těžší si zvyknout a vše si připravovat
abych měl připravené správné jídlo ve správný čas i během práce, ale jde to. Pro mě to osobně
neznamená nastavený jídelníček od trenéra jako dieta, ale životní styl ve stravování, který jsem si
osobně oblíbil. Také musím poděkovat manželce Hance :-), která to vše podporuje.
Když jsme se poprvé setkali Davide, tak jedna z Tvých úplně prvních rad byla: „Když chcete
změnu, musíte začít a vytrvat…“ Musím potvrdit, že tyto dvě slova mi změnila život „Začít a
vytrvat…“ a toto je klíč nejen k úspěchům ve sportu, ale ve všem ostatní co člověk dělá…
My už další plány máme vytyčené a začali na nich pracovat, a co Vy…? Tak směle do toho!
Prostě to udělej!

Lenka K.

Už devět let hubnu a zkouším různé diety, dá se říct že s dobrým výsledkem. Ale pořád jsem se nemohla přemluvit ke cvičení. Znáte to nechce se Vám tak si řeknete, že půjdete zítra, ale skutek utekl. Tak jsem se rozhodla, že budu cvičit pod dohledem trenéra.

První ukázková hodina byla příjemná, tak jsem se rozhodla s cvičením pokračovat. David mi sestavil jídelníček a cvičební plán. Už po třech měsících jsem shodila pět kilo a cítila jsem se mnohem lépe. Po sedmi měsících mám o sedm kilo méně a viditelně se mi zpevnilo tělo a vytvarovala se mi postava. Na hodiny s Davidem se moc těším, vždy je na nich něco nového. Cvičíme na strojích s míčem i jinými cvičebními pomůckami. Prostě hodiny s mým osobním trenérem mě moc baví a neumím si to bez nich už představit. Díky Davidovi jsem se naučila pravidelně jíst a dnes vím, že pokud chci vypadat a cítit se dobře, tak bez správného stravování a cvičení to nejde. Je to fajn cítit se dobře.

Dosažené výsledky

Redukce hmotnosti

Dalibor Krebs

Při matčině klasické a nešizené české kuchyni a mé nápadné chuti k jídlu jsem před 15 měsíci, přesně 31.07.2005 stoupl na váhu, která kmému zděšení ukázala neuvěřitelných 126 kg. Cpal jsem se od rána do noci nezdravými kalorickými potravinami (bůček, slanina, uzeniny, hranolky, knedlíky, smetanové omáčky, šlehačkové dorty, koláče, čokoláda apod.) Podotýkám, že v té době jsem nedopnul jeans č. 45!

Stěžoval jsem si na silné bolesti zad a lékař mi doporučil zhubnout alespoň 15 kg. Omezil jsem příjem stravy, hlavně tuku a cukru a skutečně během tří týdnů jsem zhubl o 10 kg. Míval jsem silné záchvaty hladu, hlavně večer, proto z obavy, abych opět nezačal jíst a tloustnout jsem se obrátil na odborníky z fitness centra. Byl mi doporučen osobní trenér David, se kterým jsem se poprvé setkal 06.09.2005 – vážil jsem 112 kg. Osobní trenér mi vypracoval individuální cvičební a stravovací program ( do té doby jsem nevykazoval žádnou pohybovou aktivitu.) Tréninky jsem absolvoval 2x týdně při dodržení dietního režimu jsem za 8 měsíců (30.04.2006) zhubnul o 34 kg, takže jsem vážil a dosud vážím 78 kg. Dnes nosím jeans č. 32. Váhu si stále udržuji, dietu nedržím, získal jsem nové zdravé stravovací návyky a cvičení se stalo mým koníčkem.

Se svým osobním trenérem Davidem nyní pracujeme na nárůstu svalové hmoty. Pokud chcete, jako já, zredukovat nadměrné kilogramy, chce to v první řadě si v hlavě srovnat, zda skutečně jsme rozhodnuti jít bojovat o každé sundané kilo. Dále to chce pevnou vůli a vydržet, a to nejdůležitější je mít štěstí ve výběru kvalitního trenéra. Já to štěstí měl a proto jsem dokázal v poměrně krátké době shodit 34 kg. David totiž ve chvílích, kdy už jsem byl téměř na dně, mě dokázal vyhecovat a psychicky posílit, že jsem s novou chutí a elánem pokračoval dále.

Průběžná měření

Výchozí údaje

6.9.

2005

20.10.

2005

29.11.

2005

17.02.

2006

26.04.

2006

Pas

112

101

97.5

90

85

Boky

113

105.5

103

100

97.5

Stehna

63

59

58.5

57

56

Váha

112

94.5

90

83.5

79

Závodní příprava ve Fitness a Kulturistice

Příprava na soutěž

Lenka Lálová

1.místo v Kondiční bodyfitness  Golem Classic Kutná Hora (29.listopadu 2014)

2.místo v Kondiční bodyfitness GP Ronnie.cz Březnice (30.Listopadu 2014)

Za Davidem jsem přišla s velkým snem, a to postavit se na pódium a soutěžit v kategorii Bodyfitness. Moje ambice ale byly až moc velké, protože do soutěže, na kterou jsem chtěla jít, zbývaly pouze 4 měsíce. Do doby než jsem požádala Davida o pomoc jsem cvičila nepravidelně, bez dohledu profesionála a s nevhodným jídelníčkem. Proto byl start na soutěži nereálný. David se mnou prošel jídelníček, navrhl správné potraviny a sestavil cvičební plán. Na tréninky s Davidem jsem se těšila. Byly sice náročné (ale proto do posilovny přece chodíme), ale příjemnou a zábavnou formou jsem se na nich vždy něco naučila. Ať už se jednalo o cvičení, nebo jídelníček. David neustále dohlížel na správné provedení jednotlivých cviků a často je obměňoval. Čím blíže jsme byli soutěži, tím častěji David prováděl diagnostiku a kontroloval, jak moje tělo reaguje. Podle potřeb pak cvičební plán upravoval. Když bylo v dietě cvičení opravdu náročné, byl oporou, ale i tak nedopustil, abych tréninky neodcvičila správně. I díky tomuto přístupu jsme spolu došli do cíle a vybojovali první místo v kondiční soutěži Golem Classic v Kutné Hoře a druhé místo v kondiční soutěži Grand Prix Ronnie.cz v Březnici.

Klasická kulturistika - osobní trenér fitness

Martin Navrátil

3. místo na Mistrovství Čech v Klasická kulturistika 2015 a účastník MČR

4. místo Mistrovství Čech v Klasická kulturistika 2016 a účast na MČR

Moje spolupráce s Dejvem začala, když jsem se připravoval na své druhé závody v klasické kulturistice. Už jsme se znali, protože mi věnoval pár tréninků zdarma, aby mi pomohl s rozvojem stehen (a to se jen tak nevidí). Takže, když jsem pak zvažoval o zapojení trenéra, který se mnou projde dietou, pomůže mi vyždímat svaly a vyladit posing, Dejv byl jasná volba! Nastavil mi jídelníček, ladil se mnou detaily postavy, tlačil mě k dalším a dalším opakováním a vymyslel se mnou volnou sestavu, která nakonec sklidila velké ovace. Spolupráce dopadla na výbornou. Na Mistrovství Čech 2015, kde jel Dejv se mnou (a obětoval mi tak další den) jsem obsadil úžasné 3. místo v konkurenci 11 závodníků. V roce 2016 do toho půjdu s Dejvem zase!

Soutěžní přéprava

Radka Čonková

4. Místo na Mistrovství Čech Juniorů v kategorii bikiny fitness do 164cm (2016) a účast na MČR

…V neposlední řadě musím poděkovat Davidovi za to, jaký je nejen trenér, ale také osobnost. Nikdy mě nenutil do drastických diet, které by ohrozily mé zdraví, ani do drastického odvodňování nebo „objemu“ ..chápu, že někdo může říct, že k tomuhle sportu to prostě patří, ale já si troufám říci, že ne vždy je nutností jít do obrovských extrémů a hazardovat se zdravím..

soutěž bikiny fitness

Barbora Hudcová

2. Místo na kondiční soutěži Granite muscles Hlinsko v kategorii Bikiny fitness Juniorek (2017)
2. Místo na kondiční soutěži Smartlabs cup Brno v kategorii Bikiny fitness Juniorek (2017)

Soutěžní příprava

Kristýna Zukalová

4. Místo na kondiční soutěži Golem Classic Kutná Hora v kategorii Bikiny fitness nad 169cm (2018)