Služby

Tréninky pro zdraví

zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení

Tréninky jsou zaměřeny především na prevenci a odstranění běžných pohybových omezení, získaných pracovním stereotypem nebo jednostranným sportováním. Tréninkový plán je uzpůsoben aktuálnímu zdravotnímu stavu, tak aby docházelo k postupnému zlepšování a současně rozvoji tréninkového plánu. Nejčastější požadavky z praxe.

 • odstranění nespecifické bolesti zad v bederní, hrudní a krční části páteře
 • svalová slabost (především středu těla) a disbalance
 • celková slabost po delší hospitalizaci a nemožnosti pohybu
 • omezení celkového rozsahu pohybu
 • zmírnění následků po porodu (diastáza, nespecifická bolest kyčlí)
 • nespecifické bolesti a omezená hybnost ramenního kloubu

Před zahájením cvičení je vhodné absolvovat komplexní diagnostiku, případně základní nápravu pohybového aparátu. Veškeré fitness, stravovací a mobilizační služby lze kombinovat.

Výhřez ploténky

Rehabilitační cvičení

Rehabilitační cvičení a cvičení s pohybovým omezením využívají nejvíce klienti, kteří prodělali nějaký úraz, operaci, či opakované (chronické) zdravotní problémy s pohybovým aparátem. Po vstupní konzultaci a případné komplexní diagnostice, se navazuje na stávající nebo již ukončenou rehabilitaci v rámci  zdravotnictví. Při sestavování rehabilitačního plánu je zohledněno doporučení ošetřujícího lékaře, rehabilitačního asistenta nebo fyzioterapeuta.

V rámci své praxe se nejvíce setkávám s rehabilitací a omezením pohybu při:

 • nedořešenými bolestmi zad, způsobenou výhřezem ploténky – vystřelující bolest do DK
 • opakovanou blokací žeber a bolestí v hrudní části zad
 • blokace krční páteře a přetížení svalstva krku a hlavy s migrénami
 • pooperační stavy kyčelních kloubů
 • pooperační stavy kolenních kloubů, především plastiky
 • syndrom zamrzlého ramene
 • tenisový a oštěpařský loket

V případě rehabilitace je vhodné absolvovat komplexní diagnostiku a základní nápravu pohybového aparátu.

Rehebilitační cvičení

Cvičení pro seniory

I v pokročilejším věku je možné cvičit a pro většinu seniorů je to i nezbytné, k udržení základních fyzických a pohybových dovedností. Na základě vstupního pohovoru a případně komplexní diagnostiky sestavuji individuální tréninkový plán, jehož cílem je dosažení optimálního zajištění a zlepšení pohybových dovedností. 

Fitness, kondiční a fyzické tréninky

Tvarování postavy - proměna

Tvarování postavy​

Tvarování postavy v sobě neskrývá jen procentní snížení tuku a nabrání pár kilo svalové hmoty, ale celkovou transformaci postavy.  Zvýšení sebevědomí a další zdravotní benefity, v podobě odlehčení pohybového aparátu, snížení viscerálního tuku, zvýšení hybnosti, zlepšení civilizačních onemocnění, snížení medikace na (krevní tlak, dna, diabetes a další). Součástí tvarování postavy je úprava stravování, která v případě redukce zvyšuje dosažení výsledku o 60-70%.

Po vstupní konzultaci, případně komplexní diagnostice se zaznamenají vstupní údaje z bioimpendační váhy (procenta svalů, tuků a viscerální tuk), dále se zaznamenají tělesné obvody.

V trénincích, vždy zohledňuji pokročilost klienta, zdravotní stav, schopnost regenerace. Frekvence tréninků se stanoví dle výše uvedených zásad a v závislosti na finančních a časových možnostech. Tréninkový plán lze doplnit o samostatné kardio tréninky prováděné i mimo fitness. Veškeré fitness, stravovací a mobilizační služby lze kombinovat.

Osobní trenér fitness David

Sportovní příprava

Program je určen pro amatérské i profesionální sportovce, kteří chtějí získat zpět kondici nebo docílit postupný růst výkonnosti. Kondiční příprava vytváří předpoklad pro zvýšení sportovní výkonnosti. Cílem kondiční přípravy je rozvoj jednotlivých pohybových schopností, obecných i speciálních.

Základní obecné pohybové schopnosti jsou

 • síla
 • rychlost
 • vytrvalost
 • pohyblivost
 • obratnost

Čím kvalitnější kondiční přípravou sportovec prošel, tím více ho lze zatížit speciálními technikami:

 • výbušná síla
 • rychlost reakce
 • zápasová vytrvalost
 • reakční rovnováha a další.

Během cvičení se klade důraz na odstranění svalových dysbalancí, které vznikají jednostranným zatížením, a tím zkvalitnit a prodloužit sportovní kariéru. Službu je vhodné doplnit o komplexní diagnostiku.

kliky - příprava na fyzické testy

Fyzické testy

Cílem je pohodové splnění fyzických testů, které jsou součástí testů:

 • k policii
 • do hasičského sboru
 • do armády
 • na sportovní školy
 • k záchranářským složkám
 • speciálním vládním i nevládním organizacím

Během prvního tréninku se provede analýza jednotlivých požadavků, po společném vyhodnocení se tréninkový plán zacílí na splnění nejslabší části testu. Dále se v tréninkovém plánu zaměříme na pomocné a kompenzační cvičení, aby nedošlo k přetrénování a předcházelo se zranění.
Službu je vhodné doplnit o komplexní diagnostiku.

venkovní trénink

Venkovní tréninky

Máte raději pobyt na čerstvém vzduchu a soukromí na tréninku než přeplněné fitness. Venkovní tréninky jsou pro Vás jako dělané. Jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, nejčastěji je využita váha vlastního těla, cvičební pomůcky TRX, expandery všech obtížností, podložka a nesmí chybět masážní válec pro počáteční přípravu.

Trénink je uzpůsoben pokročilosti, povětrnostním podmínkám a především Vašemu cíli. Cvičení venku je nejvhodnější pro kondiční posilování, tvarování postavy a sportovní přípravu.

Venkovní trénink probíhá na sportovním hřišti u Fitness Victory na adrese Křesomyslova 384/17D Praha 4, za zvýhodněnou cenu.
Možnost parkování na smíšené zóně (cca 20Kč/hod).

Ceník: venkovní trénink u Fitness Victory

Vstupní pohovor (diagnostika) je zdarma.

Individuální lekce

1 lekce ………..900,-

10 lekcí ….…….8.000,-  (800,-/lekce)
Ve dvojici …….1200,- / lekce

Venkovní trénink mimo hřiště nebo soukromích prostorech

1 lekce……..1.500,-
10 lekcí…….12.500,-  (1lekce 1250,-)

Cena zahrnuje dopravu po Praze.
Délka tréninkové lekce je 50-55minut.

Tréninkový plán cvičení doma nebo venku….za 2000,- obsahuje vstupní konzultaci, sestavení a rozpis jednotlivých cviků, ukázkovou hodinu 50-55min. V celkové délce 90 až 110 min.

Komplexní diagnostika pohybového aparátu

venkovní trénink

Komplexní diagnostika

Před zahájením cvičení je vhodné absolvovat komplexní diagnostiku, jejíž výsledky jsou zohledněny v dalším postupu, při sestavení individuálního tréninkového či kompenzačního plánu. V rehabilitačním a zdravotním cvičení lze pomocí diagnostiky odhalit svalové partie, které mohou zvýšeným napětím nebo sníženou pohyblivostí způsobit lokální bolestivost nebo omezení pohybu svalového řetězce. Diagnostiku je vhodné uplatnit i ve sportovní přípravě, pro zlepšení sportovní výkonnosti a především pro dosažení optimálního kloubního rozsahu a tím zlepšení techniky jednotlivých cviků. Největším benefitem diagnostiky je prevence zranění během sportovního výkonu a to by měl být hlavní cíl pro všechny.

Diagnostika pohybového aparátu se skládá z:

Aspekce – je statické vyšetření postury pohledem – vyšetřuje se osová symetrie, postavení DK, lopatek, zakřivení páteře, rozvoj svalstva a další.

Palpace – využití pohmatu, k zjištění svalového napětí, pohyblivosti tkání, postavení pánve, lopatek…

Svalové testy – na svalové zkrácení (volné/zkrácené svaly) obsahuje 19 svalových testů

Svalové testy – na svalovou sílu (slabost/síla) obsahuje 23 svalových testů

Další svalové testy na jednotlivé partie – jsou aplikovány dle zdravotních obtíží klienta

Svalové testy na hypermobilitu

Diagnostika se provádí ve spodním prádle v soukromích prostorech. Pro využití trenérských služeb není podmínkou absolvovat komplexní diagnostiku.

Manuální terapie

venkovní trénink

Dornova metoda plus

Jedná se o tzv. měkkou techniku, kde nedochází k trhavým pohybům, ale naopak se mobilizace provádí v kontrolovaném a plynulém pohybu za pomoci klienta.

Chiropraxe

Chiropraxi  využívám v kombinaci s měkkými technikami. Chiropraxe funguje na principu opožděné svalové reakce, kdy rychlejším docvaknutím dojde k navrácení kosterního segmentu, rychleji, než se zapojí svalová tkáň a následné reakce na vyrovnání svalového napětí v daném segmentu.